Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Allegro Charytatywne

nasze aukcje allegro1

  Zapraszamy na nasze aukcje:

  Allegro Charytatywne

Uncategorised

received 413677913253401Gawrosz  ur. 2015 r., szuka domu!

Kocurek trafił pod skrzydła Fundacji na początku lutego 2021 roku. Był bardzo mroźny dzień, kiedy to przemarznięty, głodny kotek za wszelką cenę chciał wejść do domu obcych dla niego ludzi. Nie został wpuszczony ale przynajmniej dostał jeść i pić. Nie chciał już odejść, czekał z nadzieją na pomoc. Osoby, do których przyszedł zamieściły od razu ogłoszenie o Gawroszu z myślą, że znajdzie się "właściciel" lub ktoś, kto kotu pomoże.Tego dnia właściciel się nie znalazł ani nikt chętny aby kotu pomóc.,Był wieczór, kocurek znajdował się w Serocku i akurat nikt nie mógł kotka przewieźć do Warszawy. Został więc przewieziony do lecznicy, gdzie w cieple poczekał do dnia następnego. Otrzymał pierwszą pomoc, krople do bardzo chorych oczu i antybiotyk, został odrobaczony. Nie miał gorączki ale miał duże "trzeszczenie" w oskrzelach. Na karku miał dużą narośl. Nie był kastrowany ani czipowany. Świerzb w uszach. Futro miał bardzo brudne, skluszczone i  jak nie trudno się domyśleć jak ono "pachniało". Był zrezygnowany i miał już dosyć poniewierki. Następnego dnia został, przewieziony do Warszawy do lecznicy całodobowej,  w której spędził ok. 10 dni. W tym czasie miał kontynuację antybiotyku, krople do oczu, miał czyszczone uszy. Kiedy stan zdrowia Gawrosza był już dobry kocurek został wykastrowany i została usunięta narośl. Narkozę zniósł bardzo dobrze. Cały czas apetyt kotu dopisywał i nadal dopisuje. Wycięta narośl została przekazana do badania histopatologicznego. Po kilku dniach od operacji, kiedy już było można, Gawrosz został przewieziony do domu tymczasowego, w którym przebywa z innymi kotkami i pieskami. Nie jest kotkiem, który pozwala się czesać, nie pozwala też czyścić sobie uszu. Takie zachowanie wskazuje na to, że poczuł się naprawdę dobrze.

Wynik badania narośli (24.02.2021r)  to rak płaskonabłonkowy, niestety złośliwy. Mamy jednak ogromną nadzieję, że został wycięty z wystarczającym zapasem (bardzo o to prosiłam) i że nie będzie przerzutów. Skonsultujemy z onkologiem co można zrobić aby zapobiec ew. przerzutom. Wiem, że są suplementy, zioła, które mogą zahamować rozwój tkanek nowotworowych. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że szukamy stałego domu dla Gawroszka. Należy pamiętać, że diagnoza to nie wyrok!

Tera,z kiedy jest już uratowany, bezpieczny, musi być zdrowy i tego się trzymajmy. Jeżeli komuś z Państwa los Gawrosza nie jest obojętny bardzo prosimy o udostępnienie wieści o kotku i w miarę możliwości pomoc finansową na konto Fundacji Canis 96 1020 1026 0000 1602 0102 2938 z dopiskiem Gawrosz. Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze wszystkich kosztów medycznych, ponieważ właściciel lecznicy, w której przebywał zachorował poważnie, czekamy jak wyzdrowieje. Zawsze dostajemy rabat, tak więc cierpliwie czekamy. Koszty poniesione ostatnio to karma i żwirek przekazane do domu tymczasowego na kwotę 590 zł.

images 5152250539 1150035082134696 7580772599022312563 oBardzo dziękujemy całej firmie AMK SERWIS, właścicielom i załodze za tak piękny gest i darowiznę dla naszych podopiecznych w Fundacji i zapraszamy na wiosenną wymianę opon.

 

 

 

 

 

PROMOCYJNA CENA NA WYMIANĘ OPON

10 wymian dla Fundacji Canis

Całkowity dochód z wymiany opon w Twoim samochodzie zostanie przekazany Fundacji CANIS na pokrycie kosztów leczenia i opiekę nad bezdomnymi kotami.

Cennik wymiany opon:

- na felgach stalowych - 80zł

- na felgach aluminiowych do 16' - 100zł

- na felgach aluminiowych 17' - 120zł

- na felgach aluminiowych do 18' - 140zł

- na felgach aluminiowych do 19 - 160zł

- opony RUN FLAT - 180zł

- dopłata za czujniki 20zł

Termin wymiany należy umówić telefonicznie pod numerem telefonu 512 051 516

Adres wymiany : AMK SERWIS, ul. Regulska 38, Warszawa 

mini 3LunaLuna, ur. 2019 r.

 

Malutka suczka LUNA, znaleziona została na początku lutego 2021 r. w jednej z miejscowości na Podlasiu. Zmarznięta, głodna, zagubiona. Na domiar złego miała cieczkę. Osoba, której los zwierząt nie jest obojętny wzięła do siebie Lunę na tzw. tymczas. Bardzo grzeczna i pokorna nie sprawiała kłopotu. Została odpchlona, nakarmiona i czekała na transport do Warszawy, gdzie przygotowany był dla  suni dom tymczasowy. Los sprawił, że pojawiła się opcja domu stałego dla Luny. I tak sunia przyjechała do Warszawy w sobotę 07.02.2021. od razu do domu stałego, zaraz po przyjeździe została zaczipowana. Kiedy przyszła do domu od razu poczuła się bardzo dobrze. Czekało na Lunę dobre, gotowane jedzenie i ogrom miłości. Jak to na początku było zwiedzanie a kanapa stała się ulubionym legowiskiem suni. Pierwsze spacery były troszkę trudne ale akurat był duży mróz i wiele czasu nie można było spędzić na zapoznawaniu się z nowym terenem. Luna jest cudownym, miłym pieskiem ale z charakterem, już teraz po trzech dniach pilnuje swojej pani i swojego nowego lokum. Z pieskami bawi się już na spacerze. Pokazujemy zdjęcia i krótki filmik z pierwszych chwil z domu tymczasowego na Podlasiu i na swojej już kanapie w Warszawie i w nowym ubranku.

 

Jednak do czasu sterylizacji Luna jest "własnością" Fundacji Canis, która przekazała opiekunce środki na odrobaczenie pieska, umówiona została wizyta u kardiologa, wykonane zostanie badanie krwi. Jeżeli wszystko będzie szło pomyślnie zostanie przed operacją zaszczepiona. Koszty wymienionych badań ponosi Fundacja Canis.

220px SARS CoV 2 virion animation
Było wiele sygnałów od ludzi, było wiele telefonów z rozgłośni radiowych, że psy i koty są porzucane a wielu opiekunów myśli o uśpieniu pupili.
Pamiętajmy jednak, że zwierzęta towarzyszące człowiekowi, PSY i KOTY NIE ZARAŻAJĄ koronawirusem SARS CoV-2
Potwierdzają to badania naukowe, stanowisko WHO oraz WSAWA (World Small Animal Veterinary Associacion).
Dodatkowo poniżej badania, które zostały przeprowadzone w kierunku SARS CoV-2 na szerokiej grupie psów i wszystkie wyniki były negatywne!
Oto link do oficjalnych wyników badań w języku angielskim:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-weterynarze-zwierzeta-domowe-nie-przenosza-wirusa/zfxjs8g

Resized 20190712 1024441Odi, to kotek, który w czerwcu został znaleziony na ul. Magiera w Warszawie, na Bielanach. Miał na szyi metalowy łańcuszek. Zawieziony został do lecznicy na tzw. "przegląd zdrowotny". Kocurek podczas pobytu w lecznicy został  odrobaczony, wykastrowany, zaszczepiony. Jest w pełni zdrowym kotkiem. Na początku pobytu w lecznicy był bardzo przerażony, atakował każdą przechodzącą obok klatki osobę. Zupełnie nie mógł się odnaleźć w nowym miejscu. Odi mimo tak ogromnego stresu miał apetyt. Po ok. 2 tyg. pozwolił się głaskać, brać na ręce. O głaskanie wyraźnie się upominał. Widać na zdjęciu, że jest trzymany na rękach jakby się już wyrywał ale  sesja zdjęciowa troszkę trwała i kotek zaczął się niecierpliwić. Został zaczipwany co zniósł bardzo dzielnie, bez walki. Podróż w kontenerku z lecznicy do hotelu minęła spokojnie, pomiaukiwał cichutko nie rozumiejąc kolejnej zmiany. Obecnie przebywa w hotelu dla zwierząt ale dla tego młodego kotka o tak wrażliwym charakterze samotność nie jest dobra. Obok ma jako sąsiadów kotki hotelowe zawsze to już coś. Zmieniają się często ale mamy nadzieję, że kotek poradzi sobie i przestawi się na nową sytuację.

tosia kwiecien18 1Szanowni Państwo,
z wielką radością informujemy, że ostatnio obchodziliśmy 10-tą rocznicę adopcji Tosi. Jak na swój wiek (14-15 lat) Tosia czuje się dobrze. Niestety pojawiły się pierwsze oznaki starości: mniejszy apetyt, problemy ze wstawaniem,  Jak zawsze bardzo o nią dbamy (Tosia nigdy nie jadła psiej karmy) i ogólnie pozostaje w dobrej kondycji.
 
Pozdrawiamy wszystkich, którzy kochają zwierzęta
J&J

suczka do adopcji

 Neli to młoda sunia, jest ślicznym małym pieskiem o interesującym wyglądzie, mądrym pyszczku, pełna energii i radości życia. W kontakcie bezpośrednim ma dużo uroku i radości.

Neli jest mądrym rezolutnym pieskiem o wesołym usposobieniu, jest pieszczochem i kocha spacery. Ujmuje łagodnością i takim mądrym spojrzeniem.

 

DANE FUNDACJI

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS jest Organizacją Pożytku Publicznego od 2012 roku.

KRS: 0000128172 
Regon: 010202240-95000000 59-3-963-01013 
NIP: 118-12-60-307 
STATUT
Konto bankowe: 
96102010260000160201022938

 OPIS FUNDACJI

Fundacja CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. 

Nie prowadzimy schroniska dla zwierząt. Koty i psy, którymi się opiekujemy, przebywają tymczasowo w naszych domach i w domach wolontariuszy. 
Nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich potrzebujących pomocy zwierząt i pozytywnie reagować na każde zgłoszenie telefoniczne osób, które znalazły zwierzę.

CANIS, czyli koty 
Do niedawna istniało w Polsce jedno Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Historię ma imponującą, bo powstało jako czwarte w świecie, w 1864 roku, a wśród założycieli byli Prus, Sienkiewicz, Żeromski. Tylko, że czasy się zmieniły. Dzisiaj jedna organizacja zbyt słabo broni zwierząt. Tworzą się więc nowe stowarzyszenia i fundacje. To dobrze, zwłaszcza że ochrona prawna zwierząt sprawdza się w minimalnym stopniu - są odpowiednie przepisy, gorzej z ich przestrzeganiem. >>>

Jesteśmy organizacją charytatywną. Osoby pracujące w fundacji nie pobierają z tego tytułu wynagrodzenia. Fundacja działa pod nadzorem Ministra Ochrony Środowiska. Darowizny na rzecz fundacji podlegają odpisowi podatkowemu. 
Konto bankowe Fundacji CANIS:

PKO BP II O/ Warszawa 96 1020 1026 0000 1602 0102 2938

Z posiadanych przez nas środków organizujemy wszechstronną pomoc dla zwierząt. Przede wszystkim współpracujemy z kilkunastoma lecznicami weterynaryjnymi, które leczą oraz wykonują zabiegi sterylizacji bezdomnych zwierząt. 
Organizujemy czasową opiekę nad bezdomnymi psami i kotami, zwierzętami chorymi i po zabiegu sterylizacji. 
Szukamy dla nich odpowiedzialnych i kochających domów poprzez nasze Ośrodki Adopcyjne.

W ośrodkach adopcyjnych zwierzęta są odpchlane, odrobaczane, szczepione. Koty nieoswojone z człowiekiem wypuszczamy do ich naturalnego środowiska.

Przykłady działalności Fundacji w latach ubiegłych

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS w roku 2004 adoptowała: 
150 zwierząt (w tym: 33 psy i 117 kotów), 
Sterylizacje na koszt Fundacji: 524 (w tym: 15 suk, 509 kotek). 
Sterylizacje rabatowe: 80 kotek.

Działalność Fundacji Canis w 2007 sterylizacje rabatowe 112, Od stycznia do grudnia zostało wysterylizowane 430 zwierząt (30 miesięcznie), 
leczono 500 zwierząt (42 miesięcznie), 
udzielono pomocy 162 opiekunom (karmicielom) zwierząt w tym karma, leczenie, sterylizacja, 
przekazanie/zakup domków dla kotów, adopcja.

Fundacja CANIS udostępnia TALONY RABATOWE - rabat 50% - na sterylizacje i kastracje bezdomnych kotów i psów dla niezamożnych opiekunów zwierząt z terenu Warszawy i bliskich okolic.

Wspierając Fundację można skorzystać z odpisów podatkowych.


 

Przekaż 1% z podatku na nasze zwierzęta!

Przekaż 1% naszej organizacji

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku na rzecz naszych zwierząt.

 

Szukam kogoś

Żyję wciąż bez adresu,
W nieustannej potrzebie
By do dni moich kresu,
Ktoś przyjął mnie do siebie.

Lecz jestem niebogaty
I od dnia urodzenia
Noszę futerko w łaty,
Nikt nie dał mi imienia,

Stale mam pusty brzuszek
I brak nad głową dachu.
Jak długo jeszcze muszę
Żyć w tak ciągłym  strachu?

Oddam się w dobre ręce
Szukam na stałe domu
I pragnę najgoręcej
By ktoś mi wreszcie pomógł.

Chcę być z ludzką istotą
Związany bardzo blisko.
Kto powie mi z pieszczotą:
”Moje dobre kocisko.....” ?

Autor Iwona Wideryńska 30 marca 2011

Kocie pary

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku na rzecz naszych zwierząt.

 

sklep1

mydelkaA4m