Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Figa2017

 

 

 

 

 

 

Taki dostaliśmy list w związku z adopcją suczki Figi 

Co do Figi to:  bardzo gorąco polecam adopcję psów ze schronisk, przytulisk, domów tymczasowych. Cudownie jest obserwować jak pies (kot) powoli otwiera się na człowieka, jak zmienia się jego zachowanie, jak wzrasta ufność i radość, jak zaczyna kochać nowego właściciela. Im pies miał smutniejszą przeszłość i im bardziej był z tego powodu zamknięty, zdystansowany, bojaźliwy tym większa jest satysfakcja i radość właścicieli z postępów jakie robi. Szczególnie polecam adopcję psów kilkuletnich i starszych osobom na emeryturze.
Pies doskonale wypełni puste miejsce w domu pozostawione przez dorosłe, samodzielne już dzieci, zastąpi kosztowną gimnastykę w klubach fitness, chętnie zagospodaruje zgromadzone w człowieku pokłady miłości i czułości i z wdzięcznością przyjmie tak nie lubianą przez dzieci nadopiekuńczość.  Bywa, że adaptacja psa (szczególnie takiego “po przejściach”)do nowych warunków trwa długo, nawet rok ale  emeryci mają czas i mogą pomału, cierpliwie przez całe dnie okazywać psu miłość i pozwolić mu w nią uwierzyć w jego własnym tempie. W zamian otrzymają wiernego, oddanego, statecznego a czasem  wręcz powolnego najprawdziwszego przyjaciela. A co też jest bardzo ważne ok 10 letni pies (w odróżnieniu od szczeniaka) raczej właścicieli nie przeżyje i nie trafi z powrotem do schroniska. Taka właśnie jest nasza Figa wzięta w wieku 8 lat z których 7,5 spędziła w przytulisku z gromadą innych psów i kotów. Wycofana, rozdygotana, bojąca się panicznie dosłownie wszystkiego. Dziś po 10 miesiącach jest ogromna różnica, a jednak: śpi z nami w łóżku – ale w nogach, chodzi za nami krok w krok - ale kładzie się ok 1m od nas, liże nas – ale tylko rano na dzień dobry, cieszy się bardzo jak wracamy do domu – ale podchodzi bardzo ostrożnie. Nie lubi leżeć na kolanach. Pewnie nigdy nie będzie psem pieszczochem ale widać, że chce być blisko nas bez przerwy. Poza tym nauczyła się węszyć, szukać, szczekać, warczeć, obwąchiwać, zakopywać smakołyki, a więc różnych typowo psich zachować, których w ogóle nie znała. Niestety nadal bardzo boi się psów i ludzi.

 

 
 

Figa, ur. w 2010 r.

 

energiczna, wesoła suczka

Figa jest małą, energiczną suczką do adopcji, lubi się bawić i rządzić innymi psami. Do nowo poznanych osób nie podchodzi od razu, jest ostrożna. Aby w pełni zaufać potrzebuje trochę czasu, widać, że jest jedna jedyna, na pewno mocno pokocha. Lubi towarzystwo innych psów ale bardziej ceni towarzystwo człowieka.

Jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona.

 

Wraz ze swoja siostrzyczka została porzucona - pozostawiona w kartonie pod płotem, siostrzyczka Perełka szybko znalazła domek i zamieszkała ze wspaniałą rodziną. Wierzymy mocno, że również Figa nie będzie musiała długo czekać.

Figa jest wysterylizowana, zaczipowana. Jest ostrożna kiedy poznaje nowe osoby, potrzebuje trochę czasu aby dać sie pogłaskać i zaprzyjaźnić. Bardzo lubi być blisko człowieka. Oczywiście żyje w gromadzie psów ale tak naprawdę zdecydowanie chce być tą jedną jedyną. Nie sprawia kłopotów kiedy zostaje sama, jest grzeczna. Lubi się bawić i trochę porozrabiać - jak to młody psiak.

 

Przekaż 1% z podatku na nasze zwierzęta!

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku na rzecz naszych zwierząt.

7opp rozlicz

Psy do adopcji

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Dobroczynny Sklepik Fundacji

naturalne mydełka

Zapraszamy do zakupów w sklepie Fundacji - książki używane, biżuteria, bibeloty, sztuka, rękodzieło, stroje.

Przejdź do sklepu (cały dochód dla zwierząt)